Nasz Wschód - program telewizyjny TVP Polonia


Program "Nasz Wschód" zastępuje "Studio Wschód"

Wraz z początkiem 2018 roku w TVP Polonia emitowany będzie program "Nasz Wschód", realizowany przez red. Grażynę Orłowską-Sondej i jej ekipę telewizyjną. Program jest kontynuacją znanego od lat "Studia Wschód", przybliża nam Kresy oraz mieszkających tam naszych Rodaków. Już teraz zachęcamy do obejrzenia czołówki programu.


"Daleko od Macierzy" to tytuł premierowego odcinka programu. Opowiada on o wyspach polskości zlokalizowanych wokół Żytomierza i Winnicy. Ekipie telewizyjnej towarzyszył zespół "Podolski Kwiat", który kolędował w polskich gospodarstwach.

Program "Nasz Wschód" emitowany jest w TVP Polonia w środę o godz. 18:25 oraz w czwartek o godz. 0:10 i 7:00. Redaktor Grażyna Orłowska-Sondej przez kilkanaście lat realizowała program "Studio Wschód", który cieszył się ogromną popularnością zwłaszcza na Dolnym Śląsku. Przygotowywane na Kresach Wschodnich reportaże przybliżają mieszkańcom Dolnego Śląska miejsca urodzenia ich dziadów i pradziadów, historie krainy, która przez wieki była częścią naszej ojczyzny. Za wschodnią granicą pozostały pamiątki naszej przeszłości - wśród nich groby naszych bliskich i naszych bohaterów. Nie można o nich zapomnieć. Tę pamięć pielęgnowało "Studio Wschód", a teraz będzie to robić "Nasz Wschód".

Program realizowany przez wrocławską ekipę wielokrotnie mylony był ze "Studiem Wschód" na TVP Info, prowadzonym przez Marię Przełomiec, mającym polityczny charakter, a nie społeczny.

Program "Nasz Wschód" (źródło: TVP Polonia)


 
"Nie zatracili polskiego ducha"
(emisja 14.02.2018)
 

"Ziemia Mazurów"
(emisja 7.02.2018)

"Syców dla Kresów"
(emisja 31.01.2018)
 

"Polska wyspa Strzelczyska"
(emisja 24.01.2018)

"Z darami i kolędą"
(emisja 17.01.2018)
 

"Boże Narodzenie na Ukrainie"
(emisja 10.01.2018)

"Z dala od Macierzy"
(emisja 3.01.2018)