Dary na Kresy 2012

Kresy 2012

Świąteczne dary na Kresy - 2012

Paczka z ojczyzny zawieziona na Boże Narodzenie do naszych Rodaków na Kresach zawsze jest przyjmowana z wielkim wzruszeniem i ze łzami w oczach. To wyjątkowy symbol pamięci o tych, którym przyszło żyć daleko od Polski i dar serca od wszystkich, którzy czują się związani z ziemią swoich dziadów i pradziadów. Dolnośląska młodzież zebrała na Boże Narodzenie 2012 ponad 30 ton prezentów. To swoisty rekord, ale również dowód wielkiej gotowości naszych dzieciaków do niesienia pomocy Polakom na Kresach. Wspieramy tych, którzy tam pozostali i żyją w obcym kraju, choć na swojej ojcowiźnie, ratujemy z najmłodszymi mieszkańcami naszego regionu wielką polską historię, która przetoczyła się przez Kresy. Każdego roku jest nas więcej. Od początku grudnia przekazywaliśmy dary szkołom, parafiom, polskim wioskom na Litwie, Białorusi i Ukrainie. Odwiedziliśmy uczniów polskich szkól w Jęczmieniszkach , Kabiszkach, Nowej Wilejce, Rudowsi na Wileńszczyźnie i naszych rodaków w Wilnie. Świąteczne paczki odebrali członkowie Związku Polaków w Mińsku na Białorusi. Odbyliśmy 4 wyprawy na Ukrainę, obdarowując dzieciaków z Sądowej Wiszni, Kołomyi, Szepietówki, Zasławia, Nowego Rozdołu, Winnicy, Żukowa, Brzeżan, Sieniawy, Kamieńca Podolskiego. Wspomogliśmy wielu Polaków na Kresach, którzy zawsze z okazji Bożego Narodzenia czekają na przesyłkę z Macierzy, na życzenia i opłatek.

Ślemy serdeczne podziękowania dla Wszystkich, którzy zbierali dary, aby sprawić radość naszym Rodakom, często osamotnionym i zapomnianym. Od Nich wszystkich przekazujemy Państwu serdeczne pozdrowienia i Noworoczne życzenia.

Grażyna Orłowska-Sondej TVP Wrocław

sep

Uwaga: dla wszystkich placówek uczestniczących w zbiórce darów przygotowaliśmy dyplom. Ponieważ nie wszyscy darczyńcy podpisali swoje paczki, część dyplomów czeka na adresatów. Prosimy o kontakt mailowy: orlowskasondej@gmail.com

(aby powiększyć - kliknij w zdjęcie)