Wielki Koncert Kresowy 2016


Już po raz siódmy Wrocław stał się miejscem spotkań uczestników akcji MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA. Do stolicy Dolnego Śląska 20 maja bieżącego roku przybyli uczniowie, nauczyciele i Kresowianie z najdalszych zakątków regionu. Przywieźli sztandary swoich szkół i organizacji, aby zaświadczyć o umiłowaniu polskiej historii i tradycji. Parada pocztów - to najbardziej wzruszający moment Wielkiego Koncertu Kresowego, który jest prezentem dla wszystkich młodych ludzi, uczestniczących w zbiórce symbolicznych złotówek na ratowanie kresowych mogił. Na spotkanie z artystami z Ukrainy i Białorusi do wrocławskiego Rynku przyjeżdżają Kresowianie z całego regionu. Na Dolnym Śląsku co drugi mieszkaniec ma wschodni rodowód. Już na początku wakacji uczniowie kilkudziesięciu szkół ruszą na Ukrainę, aby porządkować zapomniane polskie cmentarze na których spoczywają nasi Rodacy, bohaterowie narodowi, ludzie, którzy przez kilka wieków byli cząstką naszej ojczyzny. Na ponad 100 nekropoliach pracować będzie 1000 wolontariuszy. W tym roku honorowy patronat nad akcją objął Andrzej Duda - Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej.

(aby powiększyć - kliknij w zdjęcie)

sep

Zapraszamy na
WIELKI KONCERT KRESOWY WROCŁAW 2016

pod patronatem
PREZYDENTA WROCŁAWIA
TELEWIZJI WROCŁAWSKIEJ
KURATORIUM OŚWIATY WE WROCŁAWIU

Podsumujemy przygotowania do VII edycji akcji MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA. W dniach 20-21 maja 2016 roku we Wrocławiu odbędzie się wielkie patriotyczne spotkanie uczniów dolnośląskich szkół, ich nauczycieli, rodziców, samorządowców - wszystkich ludzi dobrej woli, którzy od siedmiu lat pomagają ratować polskie nekropolie - nasze narodowe dziedzictwo niszczejące za wschodnią granicą. Podczas uroczystości podsumujemy złotówki zebrane przez młodzież podczas tegorocznej akcji. Zameldujemy gotowość do lipcowego wyjazdu na Ukrainę, w którym weźmie udział około 1000 wolontariuszy. Na wrocławski Rynek 20 maja przyjadą poczty sztandarowe z różnych szkół Dolnego Śląska, aby zaświadczyć o swoim przywiązaniu do polskiej historii i tradycji. Będą również goście z Kresów, nasi Rodacy stęsknieni za ojczyzną.

Piątek, 20 maja 2016

- Dwór Polski - spotkanie samorządowców z Marszałkiem Województwa Dolnośląskiego - podziękowania - godz. 13:00.

- Rynek we Wrocławiu - parada pocztów sztandarowych dolnośląskich szkół - godz. 14:00; powitanie uczestników koncertu przez Prezydenta Wrocławia - godz. 14:20.

Wystąpią:
  • Zespół Tańca Ludowego UMCS z Lublina - pieśni patriotyczne
  • Zespół Pieśni i Tańca PODOLSKI KWIAT z Koziatyna (Ukraina)
  • Maciej Wróblewski - pieśni patriotyczne
  • GŁOS DUSZY - chór z Mińska (Białoruś)
  • Zespół Tańca Ludowego BARWINOK z Winnicy (Ukraina)
Sobota, 21 maja 2016

- Wrocławski Rynek godz. 15:00

Wystąpią:
  • Zespół Pieśni i Tańca PODOLSKI KWIAT z Koziatyna (Ukraina)
  • Maciej Wróblewski - pieśni patriotyczne
  • Zespół Tańca Ludowego UMCS - tańce narodowe
  • GŁOS DUSZY - chór z Mińska (Białoruś) - pieśni patriotyczne
  • Zespół Tańca Ludowego BARWINOK z Winnicy (Ukraina)