Dary na Kresy 2017

Życzenia od Konsula Generalnego RP w Irkucku

Dziękując za obecny udany rok, gdyż akcja dotarła m.in. na Syberię, mam zaszczyt przekazać najserdeczniejsze życzenia z dalekiej, choć bliskiej Polsce Syberii dla kierownictwa, przyjaciół i wolontariuszy Akcji.

Błogosławionych, Radosnych i Rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności, wytrwałości i cierpliwości przy realizacji kolejnych etapów najdostojniejszej z dostojnych akcji ratowania starych, zaniedbanych, zapomnianych polskich nekropoli, cmentarzy, mogił na Kresach, Syberii, Dalekim Wschodzie w Nowym 2018 Roku

z dalekiej, mroźnej i śnieżnej Syberii,

Krzysztof Świderek
Konsul Generalny RP w Irkucku

sep

PACZKA NA KRESY - zbieramy dary dla Rodaków

Kresy 2017

Drodzy Wolontariusze i Przyjaciele Akcji
MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA!

W okresie mikołajkowym i świątecznym nie możemy zapomnieć o naszych Rodakach żyjących na Kresach - Ukrainie i Wileńszczyźnie. Jak co roku przygotowujemy się do wyjazdu z pomocą, na którą czekają przede wszystkim najmłodsi Rodacy. Do świątecznych paczek potrzebne będą artykuły z długim terminem ważności: słodycze, kawa, kakao, herbata, konserwy mięsne, olej, cukier, ryż, makaron, środki czystości.

Prosimy o przekazywanie darów do 22 grudnia 2017 r.
Miejsce odbioru darów: Dolnośląska Biblioteka Pedagogiczna Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu, ul. Worcella 25-27 (PORTIERNIA)
w godzinach: poniedziałek-piątek 10:00 - 17:30, sobota 10:00 - 16:00