Wielki Koncert Kresowy 2015

KONCERT KRESOWY WROCŁAW 2015

WIELKI KONCERT KRESOWY - WROCŁAW 2015

Już po raz szósty wrocławski rynek gościł uczestników i przyjaciół akcji MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA. Projekt pod patronatem TELEWIZJI WROCŁAW i KURATORIUM OŚWIATY skupia coraz więcej młodych ludzi, którzy włączają się do ratowania naszego narodowego dziedzictwa na Kresach.

Dolnośląscy uczniowie w towarzystwie swoich pedagogów, ale również burmistrzów i wójtów przyjechali do Wrocławia z pocztami sztandarowymi, aby zaświadczyć o swoim umiłowaniu polskiej historii i tradycji. Wielu z nich wypisało na specjalnych tabliczkach miejsce urodzenia dziadów i pradziadów. Na początku wakacji wyjadą na Ukrainę, aby porządkować zapomniane mogiły swoich przodków, ale także bohaterów narodowych, wszystkich naszych rodaków którzy spoczywają daleko od swojej ojczyzny. Temu pospolitemu ruszeniu patronuje od początku - eminencja Henryk Gulbinowicz rodem z Wileńszczyzny. Kardynał, który jest prawdziwą legendą Kresów co roku odwiedza zgromadzoną na rynku młodzież i uczestniczy w koncercie charytatywnym, w którym bierze udział wielu artystów zza wschodniej granicy. W tym roku na wrocławskim rynku wystąpili:
  • Zespół PODOLSKI KWIAT z Koziatyna (Ukraina)
  • Zespół Tańca Ludowego BARWINOK z Winnicy (Ukraina)
  • Zespół BIAŁE SKRZYDŁA z Mołodeczna (Białoruś)
  • Zespół Tańca Ludowego UMCS w Lublinie

(aby powiększyć - kliknij w zdjęcie)

sep

ZAPRASZAMY NA WIELKI
KONCERT KRESOWY WROCŁAW 2015

podczas którego podsumujemy przygotowania do VI edycji akcji
MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA

KONCERT KRESOWY WROCŁAW 2015

W dniach 29-30 maja 2015 r. we Wrocławiu odbędzie się wielkie patriotyczne spotkanie uczniów dolnośląskich szkół, ich nauczycieli, rodziców, samorządowców - wszystkich ludzi dobrej woli, którzy od 6 lat pomagają ratować polskie cmentarze, nasze narodowe dziedzictwo niszczejące za wschodnią granicą.

Do wrocławskiego Rynku 29 maja przyjadą poczty sztandarowe z różnych szkół Dolnego Śląska, aby zaświadczyć o swoim przywiązaniu do polskiej historii i tradycji. Będą również goście z Kresów, nasi Rodacy stęsknieni za ojczyzną.

W Koncercie wezmą udział zespoły:
- PODOLSKI KWIAT z Koziatyna / Ukraina
- BARWINOK z Winnicy / Ukraina
- BIAŁE SKRZYDŁA z Mołodeczna / Białoruś
- ZESPÓŁ TAŃCA LUDOWEGO UMCS z Lublina.

WROCŁAWSKI RYNEK zabrzmi kresowymi i patriotycznymi pieśniami
29 maja od godz. 14:00
30 maja od godz. 15:00